Műtét után visszamaradt daganatos sejtek molekuláris mérése (MRD)
A műtét után a visszamaradt daganatos sejtek detektálása létfontosságú a betegség kiújulásának megelőzésében. A minimális reziduális betegség (MRD) kimutatása nélkülözhetetlen az onkológiai betegek nyomon követésében, mivel ezek a sejtek vezethetnek a rák újbóli aktiválódásához. A különböző diagnosztikai módszerek, mint a képalkotó technikák és a molekuláris tesztek, együttesen segítenek a legapróbb daganatos maradványok felderítésében is.
A képalkotó eljárások, úgy mint a CT (számítógépes tomográfia) és az MRI (mágneses rezonancia képalkotás), főleg a nagyobb méretű daganatos elváltozásokat képesek azonosítani. Ezek a módszerek hasznosak lehetnek a műtétek utáni állapot felmérésére, különösen nagyobb, jól körülhatárolt daganatmaradványok esetén.
A modern molekuláris technikák, mint a keringő tumor DNS (ctDNA) mérései, még érzékenyebben képesek kimutatni a kis mennyiségű daganatos sejteket. Ezek a tesztek kritikus információval szolgálnak a daganatsejtek jelenlétére és aktivitására vonatkozóan, segítve ezzel az orvosokat a betegség állapotának pontosabb megítélésében.
A Signatera teszt különösen hatékony eszköz ebben a folyamatban, mivel a beteg daganatának egyedi genetikai profilját felhasználva rendkívül érzékenyen képes kimutatni a vérben keringő, műtét után visszamaradt daganatsejteket. Ennek a tesztnek az alkalmazása ajánlott a daganat kiújulásának korai felismerésére, amely lehetővé teszi a kezelési stratégiák gyors és hatékony módosítását, ezzel növelve a terápia sikerességét és javítva a beteg életkilátásait.
Az MRD kimutatása és a rák kiújulásának korai észlelése fontos része az onkológiai betegellátásnak, mivel ezek az információk segítenek a betegség lefolyásának megértésében és a kezelési terv folyamatos finomításában. Az ilyen típusú átfogó diagnosztikai megközelítés kulcsfontosságú a daganatos betegségek hatékony kezelésében.
Jöjjön el hozzánk konzultációra!
Tudjon meg többet a személyre szabott terápiás lehetőségeiről!
Konzultáció