Management
Vezetői csapatunk sokrétű szakértelmet egyesít, és szenvedélyesen elkötelezett a precíziós onkológia fejlesztése mellett. Célunk, hogy innovatív, személyre szabott megoldásokat hozzunk létre, melyek révén javítjuk a betegek kezelési eredményeit, és elősegítjük a rákterápiák hatékonyságát.
Dr. Peták István
Founder
Mézes Attila
CEO
Dr. Várkondi Edit
Cégvezető
Déri Júlia
Genetikai szakértő
Zsuzsanna Póka-Farkas
Diagnosztikai vezető
Dr. Pajkos Gábor
Orvosigazgató
Történetünk
Az Oncompass elsőként fejlesztett ki olyan mesterséges intelligencián alapuló orvosi eszközt, ami a daganatos betegek személyre szabott kezeléséhez szükséges terápiás döntést bizonyítottan javítani tudja. Az eredmények hatékony érvényesüléséhez az Oncompass egy komplex döntéstámogató rendszert és egy minőségbiztosított eljárást is fejlesztett.
Az Oncompass Medicine szélesítette az elérhető programok kínálatát és új diagnosztikai teszteken alapulva bevezette a daganatos betegségek monitorozását. Ezáltal lehetővé vált az onkológiai betegek kezelésének folyamatos nyomon követése, ami hozzájárul a személyre szabott kezelési döntésekhez és a terápia hatékonyságának optimalizálásához.
Az Oncompass új partneri kapcsolatok létrehozásával -Európában, Kínában és más kulcsfontosságú országokban- lehetővé vált működésének kiterjesztése és piaci jelenlétének megerősítése. Emellett az Egyesült Államokban egy új központot is létrehozott, hogy előkészítse mesterséges intelligenciát alkalmazó orvosi szoftverének globális bevezetését, tovább növelve nemzetközi hatását.
Európa legígéretesebb technológiai vállalkozása – az Oncompass Medicine nyerte a Jövő Unikornisa Díjat, a daganatos betegek célzott terápiájának kiválasztására fejlesztett onkológiai szoftverével.
A Magyar Informatikai Vállalkozások Szövetsége Gyúrós Tibor díját, „Az év innovációja” 2020 címet nyerte el az Oncompass precíziós onkológiai döntéstámogató eljárása.
Az ESMO (European Society for Medical Oncology) kongresszusán bemutatott eredmények szerint az Oncompass Medicine orvosi szoftverével végzett digitális terápiatervezés rutinszerűen alkalmazható daganatos gyermekeknél is. A programban résztvevő gyermekek több mint felénél javasoltak a szakemberek olyan célzott terápiás kezelést, amelynek alkalmazása a molekuláris vizsgálat és a digitális terápiatervezés nélkül nem merült volna föl.
A digitális terápiák hazai fejlesztése érdekében stratégiai együttműködési megállapodást kötött az Innovációs és Technológiai Minisztérium, a Semmelweis Egyetem és az Oncompass Medicine.
Az ASCO (American Society of Clinical Oncology) konferencián mutattuk azt a párizsi Marie Curie Intézet kutatóival közös klinikai kutatási eredményt, amely bizonyítja, hogy az Oncompass Medicine mesterséges intelligenciát alkalmazó orvosi szoftvere nem csak megkönnyíti az orvos munkáját, hanem mint új orvosi módszer, a digitális terápiatervezés javítja is a daganatos betegek kezelésének hatékonyságát.
Az Oncompass Medicine onkológiai szoftverrendszere nyerte a Magyar Innovációs Alapítvány 2019. évi Informatikai Innovációs Díját.
Oncompass Medicine elnyerte a visegrádi országok GET IN THE RING V4! innovációs és start-up versenyének első helyezését.
2019. október 11-én az Oncompass döntéstámogató rendszere az ASCO (American Society of Clinical Oncology) Bangkokban megrendezett, a mesterséges intelligencia onkológiai felhasználásával foglalkozó “Breakthrough Innovations in Oncology” nemzetközi konferenciáján a legjobb absztrakt díját kapta.
Az Oncompass Medicine megalapította Kompetencia Központját, amelynek célja a legújabb technológiák és módszerek alkalmazása, hogy kiemelt szakértelemmel támogassa a precíziós onkológiai munkát és a személyre szabott rákkezeléseket. Ennek eredményeként számos terápiás döntést segítő teszt vált elérhetővé.
2017-től mint hazai orvosi-biotechnológiai vállalkozás, konzorciumi partnerünk a két vezető onkológiai intézet a Nemzeti Innovációs Onkogenomikai és Precíziós Onkoterápiás Programban.
Az Oncompass a molekuláris diagnosztikai vizsgálatok eredményeinek kiértékeléséhez, a hatékony terápia kiválasztásához szükséges informatikai eszköze, annak első verziója, a Szilícium-völgyben mutatkozott be 2016-ban, személyre szabott orvoslás világkonferenciáján.
Az Oncompass Medicine alapító vezetője, Dr. Peták István a kimagasló szellemi alkotásokat létrehozó és az új ismereteket a gyakorlatba átültető szakemberek elismerésében, Gábor Dénes Díj-ban részesült.
Megjelent összefoglaló közleményünk a Nature Reviews tudományos folyóiratban a személyre szabott terápiák használatához szükséges diagnosztikai vizsgálatokról.
Az Oncompass Medicine kutatói 2003-ban az elsők között számoltak be az első sikeres célzott terápiás lehetőségről tüdődaganatos betegek kezelésében, Magyarországon.
Az Oncompass Medicine-t 2003-ban külföldről hazatérő kutatóorvosok azzal a hitvallással alapították, hogy a betegeknek joguk van hozzáférni a nemzetközi és hazai orvosbiológiai kutatások eredményeihez.
Elismeréseink
Az Oncompass Medicine számos elismerést kapott innovatív megközelítése miatt, amely ötvözi a mesterséges intelligenciát és a molekuláris diagnosztikát a precíziós onkológiában.
2021
Future Unicorn Award
2019
ASCO Breakthrough Innovations in Oncology
2019
Get in the Ring! V4
2021
Get in the Ring
2019
Gyúrós Tibor-díj
2019
Informatikai innovációs díj
Vegye fel velünk a kapcsolatot!
Munkatársaink készséggel állnak a rendelkezésére az alábbi elérhetőségeken
Kérjen konzultációt!
Esetét személyes vagy online konzultáció során tudjuk felmérni.
Jelentkezem konzultációra